Moje osiedle

Forum mieszkańców najpiękniejszego osiedla w Warszawie


#1 2010-10-21 23:41:34

Lokator_nr0

Administrator

Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 155
Punktów :   

Sprawa wykup gruntów - do poczytania

Bardzo ciekawy tekst dotyczący przekształceń użytkowania wieczystego gruntu we własność. Polecam każdem mieszkańcowi osiedla, sprawa jest wręcz gardłowa!

Tylko jedna kwestia: co z działalnością gospodarczą? Z tekstu wynika, że jeśli w budynku jest choć jedna, bonifikaty nie ma. A nie dałoby rady "przenieść" wszystkich z działalnością gosp. tymczasowo do pawilonu Czerniakowska 161? Może to rozwiązałoby jakoś problem?

http://wyborcza.biz/finanse/1,108340,84 … snosc.html

Offline

 

#2 2011-03-08 19:54:44

ejej

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-11
Posty: 40
Punktów :   

Re: Sprawa wykup gruntów - do poczytania

Widząc przez 3 tygodnie ogłoszenie, że będzie Walne Zgromadzenie, na którym poruszona zostanie sprawa regulaminu Walnego, ogarnęła mnie radość, że może w końcu coś się zmieni, że może dojdzie do skutku uchwalenie takiego regulaminu, który usprawnił by działanie Walnego. Od dłuż....sz...ego bowiem czasu Walne były dla przeciętnego spółdzielcy nieciekawe i rozbijane przez wypowiedzi niektórych członków.  Dla Spółdzielni z takich WZ nie było żadnych korzyści. Nie przyszło mi do głowy, że Pani Zofia M. też może do takich rozbijaczy należeć.

A poza tym P. Zofia zachowała się arogancko i w stosunku do pani mecenas, która mówiła konkretnie i w stosunku do przewodniczącego Rady. Przykro, smutne to.

Tym bardziej wydaje mi się, że sensowne i pilne jest uchwalenie takiego regulaminu, który by dawał prowadzącemu możliwość prężnego poprowadzenia Walnego. Myśl, że oprócz głównych wypowiedzi, każdy miałby 3 min możliwości wypowiedzenia się na omawiany temat ,wydaje mi się bardzo uzasadniona. Oczywiście w jakiś konkretnych ważnych sprawach przewodniczący może  ten czas wydłużyć, ale dla tych co to tylko rozbijają i przedłużają Walne nie powinno być wiele czasu.

Ostatnio edytowany przez ejej (2011-03-08 19:56:47)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ubezpieczeniag14.pun.pl www.wmkibice.pun.pl www.jebacmuszelki.pun.pl www.extrememodteam.pun.pl www.wsbfir2010.pun.pl