Moje osiedle

Forum mieszkańców najpiękniejszego osiedla w Warszawie


#1 2011-09-15 20:12:07

Katrin

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-15
Posty: 1
Punktów :   

PARKING!!!

Witam, znalazałm dziś w skrzynce informację o kolejnej podwyżce ( i o zerwaniu umowy z dotychczasową ochroną parkingu). Nowa oferta to  aż 135 pln! A jeszcze niedawno płaciliśmy po 60 pln. Nie możemy się godzić na takie wzrosty cen - najwyraźniej spółdzielnia nie umie zadbać o nasz interesy. Zróbmy coś . Spotkajmy się, Zapraszam do kontaktu, póki co przez to forum.Katarin

Offline

 

#2 2011-09-20 13:17:14

agniera

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-20
Posty: 4
Punktów :   

Re: PARKING!!!

Witam,
jestem zbulwersowana sposobem dzialania Spoldzielni. Zakladajac iz Prezes mial na uwadze dobro nas - czyli uzytkownikow, zmieniajac firme, nie powinno sie to odbyc w taki sposob!
Kim my do diabla jestesmy dla Pana Prezesa i pracownikow spoldzielni, zeby kartka w skrzynce informowac Nas o dokonanej zmianie!
Bardzo prosze napiszcie coz zostalo ustalone na wczorajszym zebraniu dotyczacym tematu PARKING

Offline

 

#3 2011-09-20 21:48:28

Lokator_nr0

Administrator

Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 155
Punktów :   

Re: PARKING!!!

Niestety, nie dotarłem na wczorajsze spotkanie, więc gdyby ktoś mógł streścić, co zostało ustalone, byłbym wdzięczny, pewnie inni użytkownicy forum również.

Nie do końca jednak rozumiem to larum. Z mojego oglądu sprawa ma się tak: do tej pory parkingi obsługiwała firma krzak, z którą nie dało się współpracować i która, co gorsza, w dniach meczowego oblężenia nie gwarantowała mieszkańcom ich miejsc. Teraz parkingi przejmuje firma, która zarządza takimi obiektami w wielu punktach Warszawy, więc może wreszcie będzie normalnie. A że drogo? No drogo. Tyle, że kiedyś było nieprzyzwoicie tanio, więc przez kontrast podwyżki szokują.

Gdyby jednak ktoś mógł streścić, co w kwestii ceny padło na spotkaniu, będę zobowiązany.

Offline

 

#4 2011-09-20 22:17:38

wściekły-na-spółdzielnie

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-10
Posty: 17
Punktów :   

Re: PARKING!!!

Na razie zostaje Jurgen za 104 zł.Zmieniona będzie z tą firmą umowa,która lepiej ma zabezpieczyć nasze interesy.

Offline

 

#5 2011-09-21 18:31:26

agniera

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-20
Posty: 4
Punktów :   

Re: PARKING!!!

Lokator_nr0 napisał:

Niestety, nie dotarłem na wczorajsze spotkanie, więc gdyby ktoś mógł streścić, co zostało ustalone, byłbym wdzięczny, pewnie inni użytkownicy forum również.

Nie do końca jednak rozumiem to larum. Z mojego oglądu sprawa ma się tak: do tej pory parkingi obsługiwała firma krzak, z którą nie dało się współpracować i która, co gorsza, w dniach meczowego oblężenia nie gwarantowała mieszkańcom ich miejsc. Teraz parkingi przejmuje firma, która zarządza takimi obiektami w wielu punktach Warszawy, więc może wreszcie będzie normalnie. A że drogo? No drogo. Tyle, że kiedyś było nieprzyzwoicie tanio, więc przez kontrast podwyżki szokują.

Gdyby jednak ktoś mógł streścić, co w kwestii ceny padło na spotkaniu, będę zobowiązany.

wydaje mi sie , ze problem lezy w kwesti zalatwienia sprawy.Jezeli spoldzielnia decyduje sie na taki krok to najpierw powinna zwolac takie spotkanie,przedstawic argumenty przemawiajace za zmiana firmy,przedyskutowac temat z uzytkownikami parkingu,ustalic cos...
a nie informowac poprzez kartke w skrzynce, ze umowa jest juz podpisana z firma inna

Offline

 

#6 2011-10-02 13:27:07

wściekły-na-spółdzielnie

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-10
Posty: 17
Punktów :   

Re: PARKING!!!

Mamy nową firmę dozorującą nasze samochody,dzisiaj dzień próby dla nich,mecz na stadionie.
DODANO 18:00:Oczywiście wpuszczono kilkanaście samochodów,kolejna dziadowska firma!!!

Ostatnio edytowany przez wściekły-na-spółdzielnie (2011-10-02 17:54:49)

Offline

 

#7 2011-10-02 22:02:34

Lokator_nr0

Administrator

Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 155
Punktów :   

Re: PARKING!!!

Jak to nowa, skoro ja ciągle widzę tam tych samych panów 'na bramce'?

Smutne, że ciągle próbują dorabiać na kibolach. Czy istnieje jakaś zawarta w umowie metoda żeby im tego zabronić? Podejrzewam, że jest to trudne, bo pewnie panowie biorą do kieszeni, a firma która ich zatrudnia nic o tym nie wie...

Offline

 

#8 2011-10-02 22:19:10

wściekły-na-spółdzielnie

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-10
Posty: 17
Punktów :   

Re: PARKING!!!

Od pierwszego dnia miesiąca za "ochronę"naszych autek "odpowiada" firma konsalnet.

Offline

 

#9 2011-10-03 10:06:24

agniera

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-20
Posty: 4
Punktów :   

Re: PARKING!!!

chyba troche przesadzacie Panstwo. Specjalnie wczoraj przed i w trakcie meczu  wyszlam na parking , aby ocenic  jak bardzo jest on zastawiony z okazji meczu  i tak jak ostatnio zreszta ( przy firmie Jurgen) , miejsca nasze nie byly pozajmowane!

Offline

 

#10 2011-10-04 21:02:45

wściekły-na-spółdzielnie

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-10
Posty: 17
Punktów :   

Re: PARKING!!!

Nasze miejsca nie były zajęte tak do 3/4 parkingu,ale dalej i te za żółtą linią to i owszem,zajęte przez przybłędy różnej maści.Do kogo należą te miejsca?Na pewno nie dla konsalnet-u!Miejsca te powinny być dla mieszkańców osiedla w takich wyjątkowych sytuacjach jak imprezy np. na stadionie.

Offline

 

#11 2011-10-25 22:02:42

ddd38

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-25
Posty: 1
Punktów :   

Re: PARKING!!!

Witam.
Na ostatnim zebraniu dot. parkingu zostały zebrane podpisy w sprawie Walnego Zgromadzenia. Chciałem zapytać co z nim? Pan Prezes nie miał ochoty wytłumaczyć wprowadzenia nowej firmy oraz uzasadnić zmiany opłat.
Z tego co zaobserwowałem przez prawie dwa miesiące dozorowania nowej firmy, wysuwam następujące wnioski:
- mimo wpuszczania obcych samochodów przy meczach, teren był lepiej ochraniany przez poprzedników (zawsze 2 osoby, z których jedna chodziła po parkingu i wszystkie miejsca mieszkańców były wolne). Można było kwestię wpuszczania aut łatwo rozwiązać, ale nikogo jakoś to nie interesowało.
- obecnie niekiedy nie można się doczekać, aby ktokolwiek wyszedł z budki, nie mówiąc już o dozorowaniu aut parkujących na końcu.
- jeśli mamy możliwość używania własnego pilota i otwierania bramki, to w jakim celu jest nam potrzebny siedzący tam człowiek, który jest tak zabudowany, że prawie nic nie widzi (powtarzam, iż nigdy nie widziałem nikogo doglądającego parkingu).
Zostały zafundowane nam zmiany poza naszymi plecami i wbrew naszej woli, dlatego trzeba tą kwestię wyjaśnić.

Jeszcze z innej beczki.
Jakieś 2 lata temu była podnoszona kwestia ocieplenia budynków, a tym samym w perspektywie obniżenie opłat za ogrzewanie (było kilka pomysłów członków uzyskania dofinansowania). Ten temat jednak zupełnie zaginął, a fundusz remontowy i wysokie opłaty za ogrzewanie ponosimy nadal.
Mam pytanie do spółdzielni: Czy coś w tym kierunku jest robione? Na jakich zasadach i czy jest możliwość założenia mierników na grzejniki w każdym mieszkaniu?

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez ddd38 (2011-10-25 22:16:40)

Offline

 

#12 2011-10-29 21:39:57

Lokator_nr0

Administrator

Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 155
Punktów :   

Re: PARKING!!!

Co do ocieplania - z tego co pamiętam propozycja realizacji pomysłu ocieplania była postawiona na głowie i całe szczęście że koncepcję udało się 'uwalić'. Pytanie - co teraz.

Moim zdaniem docieplenie naszych budynków jest niewykonalne z uwagi na ich specyficzną konstrukcję. Prostopadłościany dociepla się bardzo łatwo, ale takie pogięte bryły to zupełnie inna para kaloszy. Są miejsca, gdzie dociepleń zrobić się nie da (np. styk ścian szczytowych z oknami mieszkań, tam nie ma miejsca, żeby wcisnąć blok styropianu, bo zasłoni pół okna. Więc moim zdaniem o ocieplaniu raczej możemy zapomnieć.

Co do parkingu: mam obserwacje z parkingu przy Kawalerii - serwis nowej firmy jest okej. No ale tutaj parking jest ogrodzony więc to inna sytuacja i zagrożenia potencjalnie mniejsze. Ponownie wraca więc kwestia ogrodzenia osiedla, co moim zdaniem byłoby niezbędne i dobroczynne. A tak swoją drogą - czy te reklamy wzdłuż Czerniakowskiej 'należą' do spółdzielni?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.polski-zwiazek-wampirow.pun.pl www.gr2wil.pun.pl www.eragonrpg.pun.pl www.krwawekruki.pun.pl www.kingdomyaoi.pun.pl