Moje osiedle

Forum mieszkańców najpiękniejszego osiedla w Warszawie

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2010-04-10 14:18:19

wściekły-na-spółdzielnie

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-10
Posty: 17
Punktów :   

Parking od ul.Czerniakowskiej 159

Parking w tygodniu w godz.8-19 notorycznie zajęty przez petentów bud 161.Administracja ma to w głębokim poważaniu.Dla nich najważniejsi są klienci budynku,mieszkańcy są na drugim planie.Administracja nie przyjmuje żadnych pomysłów mieszkańców jak obecną sytuacje rozwiązać,w/g nich,tak jak jest teraz,jest najlepiej.Bałagan na parkingu odzwierciedla dziadostwo panujące w naszej administracji.

Offline

 

#2 2010-05-04 19:21:50

vitro

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-21
Posty: 3
Punktów :   

Re: Parking od ul.Czerniakowskiej 159

Dziadostwo jest. A może administracja potrzebuje pomocy, a raczej pomysłów i to uzasadnionych od lokatorów

Offline

 

#3 2010-05-04 22:36:10

Lokator_nr0

Administrator

Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 155
Punktów :   

Re: Parking od ul.Czerniakowskiej 159

vitro napisał:

Dziadostwo jest. A może administracja potrzebuje pomocy, a raczej pomysłów i to uzasadnionych od lokatorów

To ja mam jeden na poczekaniu: parkowanie wzdłuż ulicy dragonów dostępne tylko dla mieszkańców. Szlabanik przy wjeździe i piloty. ew. wpłynięcie na władze miasta w kwestii likwidacji statusu dragonów jako drogi wewnętrznej i ustawienie tu parkomatów

Offline

 

#4 2011-04-12 23:02:56

wściekły-na-spółdzielnie

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-10
Posty: 17
Punktów :   

Re: Parking od ul.Czerniakowskiej 159

Witam.Na początku miesiąca przez kilka dni wisiały na klatkach  karteczki informujące o płatności za parking w kasie spółdzielni.Teraz na budce strażników jest ino o płatności u  nich na miejscu.Na drzwiach klatek schodowych karteczka administracji,na budce karteczka firmy ochraniającej. Co jest grane?

Offline

 

#5 2011-04-13 23:41:39

Lokator_nr0

Administrator

Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 155
Punktów :   

Re: Parking od ul.Czerniakowskiej 159

Trudno mi powiedzieć, co jest grane. Ale wiem (bo to widzę), że panowie parkingowi regularnie dorabiają sobie przyjmując samochody 'kibiców' udających się na stadion Legii. Sytuacja powtarza się przy każdym meczu, 'kibice' wjeżdżają już na nasz parking jak do własnego garażu, bez chwili zawahania.

Offline

 

#6 2011-04-14 11:39:45

 boguslaw_jozwiak

Użytkownik

7657118
Call me!
Skąd: Dragonów 6 m 30
Zarejestrowany: 2010-04-11
Posty: 61
Punktów :   
WWW

Re: Parking od ul.Czerniakowskiej 159

Grane jest to, że Spółdzielnia ma problem z dogadaniem się z panem Dąbrowskim, właścicielem firmy, która prowadzi parking.
Ponieważ to Spółdzielnia ma umowę z tym panem, a nie użytkownicy parkingu, to właśnie Spółdzielnia się będzie z nim rozliczać.
A ponieważ teren parkingu należy do Spółdzielni, to użytkownicy parkingu powinni rozliczać się ze Spółdzielnią.
Wszelkie inne kombinacje są nieprawidłowe.
Z tego co ja wiem to sprawa jest w toku, a kontakt z panem Dąbrowskim jest utrudniony, bo nie odbiera telefonów, nie odpowiada na maile i jak złodziejaszek w nocy przychodzi po pieniądze do stróżujących.
Jak będziecie płacić w spółdzielni, a nie panom w budkach to zmusicie pana Dąbrowskiego do rozmów, a jak będziecie mu dawać kasę na lewo to problemu nigdy się nie rozwiąże.
Jeden z użytkowników parkingu poruszył temat, że pan Dąbrowski wystawia mu fakturę, a Spółdzielnia nie chce. A nie zastanowił się, że pan Dąbrowski nie ma żadnej podstawy prawnej do wystawienia faktury? Proszę przyjść do mnie: ja też chętnie przyjmę 500zł i wystawie fakturę za parking albo dowolną inną rzecz.
Spółdzielnia natomiast może wystawić fakturę tylko tym podmiotom gospodarczym, z którymi podpisze umowę.

Offline

 

#7 2011-04-15 00:05:33

wściekły-na-spółdzielnie

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-10
Posty: 17
Punktów :   

Re: Parking od ul.Czerniakowskiej 159

Teraz trochę jaśniej.Zapłacę razem z czynszem spółdzielni.Dzięki za odpowiedź.

Offline

 

#8 2011-04-15 21:40:39

Lokator_nr0

Administrator

Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 155
Punktów :   

Re: Parking od ul.Czerniakowskiej 159

Okej, no to teraz już rozumiem akcje z samowolnym dysponowaniem parkingiem w czasie meczów Legii. Nieźle się ów pan usadowił na nie swoim majątku

Offline

 

#9 2011-04-15 22:46:59

wściekły-na-spółdzielnie

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-10
Posty: 17
Punktów :   

Re: Parking od ul.Czerniakowskiej 159

boguslaw_jozwiak napisał:

Ponieważ to Spółdzielnia ma umowę z tym panem, a nie użytkownicy parkingu, to właśnie Spółdzielnia się będzie z nim rozliczać.

Trzeba pamiętać że każdy użytkownik miejsca ma umowę z firmą jurgen a nie ze spółdzielnią.Umowa między spółdzielnią a jurgenem to co innego.

Offline

 

#10 2011-04-28 21:36:50

mladak

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 2
Punktów :   

Re: Parking od ul.Czerniakowskiej 159

boguslaw_jozwiak napisał:

Jeden z użytkowników parkingu poruszył temat, że pan Dąbrowski wystawia mu fakturę, a Spółdzielnia nie chce. A nie zastanowił się, że pan Dąbrowski nie ma żadnej podstawy prawnej do wystawienia faktury? Proszę przyjść do mnie: ja też chętnie przyjmę 500zł i wystawie fakturę za parking albo dowolną inną rzecz.

Tym uzytkownikiem ktory poruszyl sprawe faktur bylem ja. Dlaczego Pan twierdzi ze firma Jurgen nie moze wystawiac faktur za sprzedawane uslugi - pilnowanie auta?

Wiadomo moze jaka firma teraz bedzie pelnila dozor aut?

Offline

 

#11 2011-04-28 22:30:07

wściekły-na-spółdzielnie

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-10
Posty: 17
Punktów :   

Re: Parking od ul.Czerniakowskiej 159

Dzisiaj rozdawali wypowiedzenie  umowy.Jurgen tylko do końca maja.Ciekawe co dalej?

Offline

 

#12 2011-05-06 22:48:59

Lokator_nr0

Administrator

Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 155
Punktów :   

Re: Parking od ul.Czerniakowskiej 159

Widziałem ostatnio, że był z ofertą człowiek z jakiejś firmy ochroniarskiej. Mam nadzieję, że uda się wyłonić sensownego zarządcę, choć słyszy się raczej niedobre opinie o firmach zajmujących się parkingami w Warszawie.

Offline

 

#13 2012-05-24 14:52:36

madola

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-24
Posty: 1
Punktów :   

Re: Parking od ul.Czerniakowskiej 159

Hej wszystkim,
Za ok. 2 miesiące wprowadzam się do bud przy Czerniakowskiej 159. Czy ktoś z Was mógłby mnie poinformować/ doradzić jak wygląda procedura załatwienia miejsca parkingowego odpłatnego przy Czerniakowskiej? Jak to zrobić?
Z góry dziękuję,
Pozdr.

Offline

 

#14 2012-05-27 20:50:15

malgosia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-23
Posty: 8
Punktów :   

Re: Parking od ul.Czerniakowskiej 159

witam nowego mieszkańca:)
Trzeba się zgłosić do Spółdzielni i tam podpisać umowę najmu miejsca parkingowego. Raczej nie powinno być problemu z dostaniem miejsca, ai  pewnie będzie można wybierać, bo teraz wiele osób zrezygnowało - opłata jest bardzo wysoka (108 pln za miesiąc), a w zasadzie bez gwarancji ochrony samochodu (sami parkingowi informowali, że komuś skradziono samochód i "nie wiedzą, jak to się stało").

Offline

 

#15 2012-06-06 00:34:31

Lokator_nr0

Administrator

Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 155
Punktów :   

Re: Parking od ul.Czerniakowskiej 159

Ja również witam nowego mieszkańca!

Spółdzielnia, dużo chętniej niż jeszcze parę lat temu, udostępnia miejsca parkingowe. Parkingi te wprawdzie są niezbyt reprezentacyjne, ale opłacanie miejsca gwarantuje możliwość zaparkowania samochodu, co w dniach szczególnie weekendowych i 'meczowych' nie jest łatwą sprawą.

Co do skradzionych aut z parkingu: mam nadzieję, że większość mieszkańców wyraziła zainteresowanie propozycją zamiany panów ochroniarzy na zamykaną bramę z pilotem. Obecność panów ochroniarzy niczego przecież nie gwarantuje, więc po co utrzymywać fikcję?

Podsumowując: uderzaj do Spółdzielni w kwestii miejsca parkingowego, a także zapraszamy na forum częściej. Ostatnio nieco je zaniedbałem, ale chciałbym znowu pobudzić je do życia!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pentagonuni4.pun.pl www.rk-hh.pun.pl www.wrestlingpbfgame.pun.pl www.lek.pun.pl www.goodboys.pun.pl